dotira.net.pl
0
No products in the cart.

Blog

Wyposażenie

Akcesoria tir, które przydają się w trasie

18 sierpnia 2017, Author: dotiranetpl

Kierowcy samochodów ciężarowych spędzają za kierownicą większą część dnia, dlatego warto kupić akcesoria tir, które poprawią komfort pracy i przydadzą się podczas dłuższych postojów. Jakie produkty warto wziąć pod uwagę odwiedzając sklep z częściami do ciężarówek?

Nowoczesna nawigacja

Większy komfort jazdy

Akcesoria tir przydatne podczas postojów

Kierowcy ciężarówek nie zawsze jeżdżą tą samą trasą. Zdarza się, że droga wiedzie przez nieznane okolice, a wtedy warto mieć ze sobą urządzenie do nawigacji, które poprowadzi prosto do celu. Tego typu sprzęt będzie doskonałym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim umożliwia on wybranie najszybszej trasy z uwzględnieniem ograniczeń tonażowych czy aktualnej sytuacji na drodze, co pozwoli uniknąć korków i szybko znaleźć odpowiednie objazd. Chociaż warto mieć ze sobą tradycyjną mapę papierową, nowoczesne urządzenie GPS na pewno będzie przydatne.

Niektóre ciężarówki nie mają klimatyzacji, co bywa uciążliwe zwłaszcza w upalne lato. W takich sytuacjach korzystnym rozwiązaniem będzie zamontowanie osłon przeciwsłonecznych. Umieszcza się je na dachu kabiny, dzięki czemu jej wnętrze nie jest niepotrzebnie nagrzewane, a ponadto taki element chroni kierowcę przed oślepieniem. Osłony przeciwsłoneczne dostępne są w wielu kolorach i wersjach przeznaczonych do konkretnych modeli ciężarówek, dlatego z powodzeniem można je dopasować do każdego tira. Komfort jazdy poprawią też owiewki na szyby boczne, które zwiększają cyrkulację powietrza.

Obowiązkowe przerwy w trasie mogą trwać nawet dwa dni. Kierowcy ten czas zazwyczaj wykorzystują na solidny wypoczynek przed wyruszeniem w dalszą trasę. Podczas pauz na pewno przyda się sprzęt do gotowania lub odgrzewania posiłków przygotowanych wcześniej w domu. Najrozsądniejszym wyborem będą kuchenki przystosowane do niewielkich nabojów z gazem. Całość po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i z powodzeniem zmieści się w każdej kabinie. Aby produkty żywnościowe dłużej pozostawały świeże, warto też zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną.