dotira.net.pl
0
No products in the cart.

Blog

Części do ciężarówek

Jak rozpoznać dobry sklep z częściami do ciężarówek?

8 maja 2017, Author: dotiranetpl

Samochody ciężarowe są eksploatowane każdego dnia, a ponieważ przewożą często ładunki o niemałej wadze, wraz z upływem czasu konieczna jest naprawa albo wymiana poszczególnych mechanizmów albo ich elementów. Kiedy zachodzi taka potrzeba, konieczne jest znalezienie odpowiedniego sklepu z częściami do tirów.

Sprawdź jak jest z dostępnością części do samochodów ciężarowych

Dobry sklep lub hurtownia części do tirów powinny być dobrze wyposażone. Im lepiej zaopatrzony magazyn tego typu placówek, tym większe prawdopodobieństwo, że siłownik hamulcowy, siłownik podnoszenia kabiny, lampa zespolona czy inny niezbędny do naprawy ciężarówki element dostępny będzie „od ręki”. Dlaczego jest to ważne? Każde usunięcie usterki wiąże się z przestojem w firmie transportowej, a to oznacza straty dla całego przedsiębiorstwa. Najlepiej jest więc wybierać sklepy, w których części do ciężarówek są zazwyczaj dostępne natychmiast, albo mogą być sprowadzone w jak najkrótszym czasie. oczywiście może też zdarzyć się, że korzystniej będzie kupić niezbędny element przez Internet, ale tutaj również ważną rolę odgrywa czas dostawy.

Fachowe doradztwo

Wśród części do samochodów ciężarowych dostępne są produkty oryginalne sygnowane marką konkretnego pojazdu, a także zamienniki i tanie podróbki. Czy najlepszym wyborem zawsze będzie zakup oryginalnych, ale też drogich części? Niekoniecznie. Zdarza się, że dobrej jakości zamienniki sprawdzonych producentów równie dobrze spełnią swoje zadanie, będą trwałe i niezawodne, a do tego dostępne w nieco bardziej atrakcyjnych cenach. Niestety, na rynku części do samochodów ciężarowych nie brakuje też tanich podróbek, które pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości. Jak dokonać właściwego wyboru? Najlepiej zdać się sprzedawcę. Profesjonalista będzie wiedział, jakim firmom produkującym zamienniki warto zaufać, w jakich sytuacjach lepszym wyborem będzie zakup oryginalnej części i których produktów należy unikać ze względu na ich niską jakość.