dotira.net.pl
0
No products in the cart.

Blog

Wyposażenie

Światła w samochodzie ciężarowym

18 czerwca 2018, Author: dotiranetpl

Kierowcy samochodów ciężarowych muszą wykonywać powierzone im zadanie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Zdarza się, że pokonują oni trasę po zmroku lub nocą, kiedy ruch na drogach jest znacznie mniejszy, a dzięki temu mogą uniknąć uciążliwych korków. Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy o tej porze, warto zadbać o dobre światła w tirze.

Wymieniać czy regenerować?

Jednym z najważniejszych elementów oświetlenia w ciężarówce jest lampa zespolona. Podczas jazdy w deszczu czy nocą warto pamiętać o jej regularnym myciu. Przecieranie klosza suchą ściereczka lub papierem nie należy do najlepszych pomysłów, ponieważ można w ten sposób uszkodzić ochronną warstwę bezbarwnego lakieru, jaką pokrywana jest lampa. Jeśli jednak jest on zużyta i matowa, a przez to nie pracuje z pełną mocą, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług regeneracji klosza. Z całą pewnością nie należy montować mocniejszych żarówek, ponieważ zazwyczaj przynosi to efekt odwrotny do zamierzonego. Firma zajmująca się regeneracją lamp nie tylko wypoleruje klosz i ponownie pokryje go specjalną warstwą bezbarwnego lakieru ochronnego, ale również odnowi odbłyśnik. Czy zawsze opłaca się skorzystać  z tego rozwiązania? Jeśli klosz jest uszkodzony, zdecydowanie lepiej będzie wymienić go na nowy – w tym przypadku regeneracja niewiele pomoże, bo kurz będzie się dostawał przez pęknięcie do wnętrza lampy.

Dalekosiężne reflektory do ciężarówek

Dodatkowe światła montowane na dachu ciężarówki nie tylko pozwalają zmienić nieco wygląd całego pojazdu, ale będą również doskonałym sposobem na poprawienie widoczności. Dzięki nim kierowca realizujący trasę po zmroku będzie mógł znacznie wcześniej zauważyć pojawiające się na drodze przeszkody, co da mu więcej czasu na odpowiednią i bezpieczną reakcję. Oprócz tego takie dodatkowe elementy oświetlenia sprawią, że ciężarówka będzie widoczna z daleka, co zapewni większe bezpieczeństwo nie tylko po zmroku, ale również w trudnych warunkach atmosferycznych.