dotira.net.pl
0
No products in the cart.

Blog

Części do ciężarówek

Zamienniki czy oryginalne części do ciężarówek – co jest lepszym wyborem?

29 lipca 2017, Author: dotiranetpl

W każdym często eksploatowanym aucie konieczna jest od czasu do czasu naprawa albo wymiana elementów zawieszenia, układu hamulcowego lub silnika. W przypadku ciężarówek pokonujących każdego dnia tysiące kilometrów regularne serwisowanie wpisane jest w prowadzenie firmy transportowej. Czy można w nich montować tańsze zamienniki?

Oryginalne oznacza najlepsze?

Wiele osób jest przekonanych, że tylko oryginalne części DAF, MAN lub SCANIA są niezawodne i godne zaufania spośród tego typu produktów dostępnych na rynku. Czy to prawda? Niekoniecznie. Chociaż stanowią one często najbezpieczniejsza opcję, warto wiedzieć, że niektóre zamienniki pochodzą dokładnie tej samej linii produkcyjnej, ale ponieważ oznaczone są logo mniej znanej firmy, można kupić je w niższych cenach. Z całą pewnością siłownik hamulcowy, elementy zawieszenia, silnika lub każda inna część do samochodu ciężarowego powinna charakteryzować się dużą trwałością i być wykonana z solidnych materiałów. Nie oznacza to jednak, że tylko oryginalne produkty cechują się wysoką jakością. Na rynku nie brakuje tańszych, ale równie dobrych zamienników, więc jeśli jest taka możliwość, lepiej wybrać części w atrakcyjniejszych cenach.

Jakich części nie kupować?

Prawdą jest, że na rynku części do samochodów ciężarowych można kupić tańsze od produktów oryginalnych, ale równie dobre jakościowo zamienniki. Trzeba jednak mieć świadomość, że niektóre sklepy oferują również tanie podróbki. Chociaż można kupić je w niskich cenach, ich jakość pozostawia wiele do życzenia i zazwyczaj taka transakcja okazuje się być pozornymi oszczędnościami. Po ich zamontowaniu zazwyczaj problem powraca, co wiąże się z koniecznością ponownej wizyty u mechanika i oczywiście z zakupem kolejnego produktu, który trzeba będzie jeszcze raz wymienić. Jeśli mamy wątpliwość co wybrać – część oryginalną czy zamiennik, najlepiej poradzić się mechanika lub sprzedawcy. Oni będą wiedzieli jaki firmom można zaufać, a których lepiej unikać.